مجله مدل‌سازی پیشرفته ریاضی

مجله مدل‌سازی پیشرفته ریاضی

فضاهای λ-نیم‌فشرده و ‌λ-فشرده‌ی قوی

نوع مقاله : مقاله پژوهشی

نویسندگان
گروه ریاضی ، دانشکده علوم ریاضی وکامپیوتر،دانشگاه شهید چمران اهواز، اهواز، ایران
چکیده
برای کاردینال نامتناهی λ، فضاهای λـ نیم فشرده که تعمیمی از فضاهای نیم فشرده و همچنین فضاهای λـ
فشرده ی قوی که تعمیمی از فضاهای به طور قوی فشرده هستند، معرفی و مورد مطالعه قرار می گیرند. به ازای هر
کاردینال نامتناهی مانند λنشان داده شده است که فضاهای λـ نیم فشرده و λـ فشرده ی قویِ ناگسسته وجود دارند.
همچنین ویژگی های اساسی این فضاها مورد بررسی قرار می گیرند.
کلیدواژه‌ها
موضوعات

عنوان مقاله English

λ- semi compact spaces and λ- strongly compact spaces

نویسندگان English

Masoumeh Etebar
Mohammad Ali Siavoshi
Department of Mathematics, Faculty of Mathematics and Mathematical Sciences, Shahid Chamran University of Ahvaz, ,Ahvaz, Iran
چکیده English

For an infinite cardinal number λ , λ- semi compact spaces and λ-strongly compact spaces which are generalizations of semi-compact spaces and strongly compact spaces are introduced and studied. It is shown that for every infinite cardinal number λ , there exist non-discrete λ- semi compact spaces and non-discrete λ- strongly compact spaces. Basic properties of such spaces are investigated.

کلیدواژه‌ها English

λ- semi compact
λ- strongly compact
λ-semi normal
[1] S. G. Crossley and S. K. Hildebrand, Semi-closure, Texas J. Sci. 22 (1971) 99-112.
[2] S. G. Crossley and S. K. Hildebrand, Semi-topological properties, Fund. Math.74 (1972) 233-254.
[3] M. C. Cueva and J. Dontchev, On spaces with hereditarily compact -topologies, Acta Math. Hungar. 82(1-2) (1999) 121-129.
[4] P. Das, Note on some applications of semi-open sets, Prog. Math. 7 (1973) 33-44.
[5] J. Dontchev, M. Ganster and T. Noiri, On p-closed spaces, Int. J. Math. And Math. Sci. 24(3) (2000) 203-212.
[6] C. Dorsett, Semi-regular spaces, Soochow J. Math. 8 (1982) 45-53.
[7] C. Dorsett, Semi-compactness, Semi-separation axioms and product spaces, Bull. Malaysian Math. Soc. 4(1) (1981) 21-28.
[8] R. Engelking, General Topology, Heldermann verlag, Berlin, 1989.
[9] M. Ganster, On covering properties and generalized open sets in topological spaces, Math. Chronicle, 19 (1990) 27-33.
[10] M. Ganster, Some remarks on strongly compact spaces and semi compact spaces, Bull. Malaysian Math. Soc. 10 (1987) 67 81.
[11] M. Ganster, Preopen sets and resolvable spaces, Kyungpook Math. J. 27(2) (1987) 135-143.
[12] H. Z. Hdeib and M. S. Sarsak, On strongly lindelof spaces, Q & A in General Topology, 18 (2000) 289-298.
[13] Y. B Jun, S. W. Jeong, H. J. Lee and J. W. Lee, Applications of pre-open sets, Appl. Gen. Topol. 9(2) (2008) 213-228.
[14] A. Kar and P. Bhattacharyya, Some weak separation axioms, Bull. Calcutta Math. Soc. 82 (1990) 415-422.
[15] O. A. S. Karamzadeh, M. Namdari, and M. A. Siavoshi, A note on -compact spaces, Math. Slovaca, 63(6) (2013) 1371-1380.
[16] N. Levine, Semi-open sets and semi-continuity in topological spaces, Amer. Math. 70 (1963) 36-41.
[17] S. N. Maheshwari and R. Prasad, Some new separation axioms, Ann. Soc. Sci. Bruxelles, 89 (1975) 395-402.
[18] A. S. Mashhour, M. E. Abd El-Monsef and S. N. El-Deeb, On precontinuous and weak precontinuous mappings, Proc. Math. Phys. Soc. Egypt, 53(1982) 47-53.
[19] A. S. Mashhour, M. E. Abd El-Monsef, I. A. Hasanein and T. Noiri, Strongly compact spaces, Delta J. Sci. 8 (1984) 30-46.
[20] A. S. Mashhour, M. E. Abd El-Monsef and I. A. Hasanein, On pretopological spaces, Bull. Math. Soc. Sci. Math. R. S. Roumanie, 76(1) (1984)39-45.
[21] A. S. Mashhour, I. A. Hasanein and S. N. El-Deeb, A note on semicontinuity and precontinuity, Indian J. Pure Appl. Math. 13(10) (1982) 1119-1123.
[22] M. Namdari, M. A. Siavoshi, A generalization of compact spaces, Jp J. Geom. Topol. 11(3) (2011) 259-270.
[23] O. Njastad, On some classes of nearly open sets, Pacific J. Math. 15(3) (1965) 961-970.
[24] Z. Piotrowski, A survey of results concerning generalized continuity in topological spaces, Acta Math. Univ. Comenian. 53 (1987) 91-110.
[25] I. L. Reilly and M. K. vamanamurthy, On -continuity in topological spaces, Acta Math. Hungar. 45 (1985) 27-32.
[26] M. S. Sarsak, On semi-compact sets and associated properties, Int. J. Math. and Math. Sci. (2009) 1-8.
[27] G. Vigilino, Seminormal and C-compact spaces, Duke J. Math. 38 (1971) 57-61.
دوره 11، شماره 1
بهار 1400
صفحه 1-10

  • تاریخ دریافت 20 شهریور 1399
  • تاریخ بازنگری 18 دی 1399
  • تاریخ پذیرش 19 دی 1399